Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Milí zákazníci, i v době koronavirové náš e-shop běží. Pro ochranu nás všech, nejen dopravců, jsem dočasně zastavila platby dobírkou. Prosím Vás o platbu převodem na účet do FIO banky nebo platbu kartou přes GoPay. Z dopravců máte možnost využít PPL, Zásilkovnu do výdejny a Zásilkovnu na Vaši adresu. Děkuji a buďte zdrávi! Adéla Přibylová
 NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 1 250,00 Kč (49,60 EUR)
skladem

O KLOBOUČCÍCH
Co jsou SILVERETTE® Léčivé kloboučky?

1. V čem jsou stříbrné kloboučky Silverette® tak unikátní?

Jejich specialita spočívá právě v tom, že jsou ze stříbra. Stříbro má antiseptické vlastnosti a je dokázáno, že zneškodní až 600 druhů různých bakterií a virů. Vědci se domnívají, že dokáže zničit i vir HIV. Kationt stříbra je tak malý, že pronikne až do DNA bakterie, přeruší její životní funkce. Je-li bradavka poškozená, popraskaná, nebo jen začervenalá, znamená to, že na jejím povrchu se množí nežádoucí bakterie, které znesnadňují hojení. Jakmile jsou díky stříbru zničeny, kůže se tak může mnohem rychleji hojit. Zlepšení lze vidět již po prvních hodinách používání. Stříbro se dnes používá i v náplastech na rány, v ponožkách proti plísni, nebo jako dezinfekce vody.

 

2. Může je používat i maminka s vpáčenými bradavkami?

Ano může. Léčebný proces bude nejspíš trochu pomalejší, protože kloboučky nebudou tak těsně přiléhat k bradavce. Kationtům stříbra bude trvat delší dobu než se k bradavce dostanou. Do kloboučku se nakape malé množství mateřského mléka (cca 2 kapky) a ten se pak přitiskne k bradavce, nebo jejímu okolí (pokud je vpáčená). Vkládají se do podprsenky mezi kojeními, nekojí se přes ně.

 

3. Mohou se nosit 24h denně?

Mohou se nosit tak dlouho jak je mamince příjemné, nicméně nedoporučuji  nosit 24h nepřerušovaně. Kůže potřebuje být také na vzduchu, vyvětrat se a mít možnost se hojit mimo vlhké prostředí. Doporučuji větrat cca půl hodiny před nebo po kojení.

 

4. Jakou mají životnost?

Silverette Léčivé kloboučky jsou napořád, jejich účinnost se časem nemění. Můžete je používat pro všechny své děti, nebo je schovat pro dceru. Zacházíte-li s nimi podle návodu a čístíte-li je jen jedlou sodou smíchanou s vodou nemůže se jim nic stát, maximálně změní barvu, což není na závadu funkčnosti. Čištění jedlou sodou provádějte podle potřeby, většinou stačí vyčistit 1x týdně, jinak se omývají vodou po každém použití.

 

5. Jaké to je mít kus kovu v podprsence, netlačí?

Kloboučky jsou ze stříbra, které vodí teplo. Takže na začátku příjemně chladí podrážděnou kůži a pak se přizpůsobí teplotě těla. Stříbro je pěkně opracované do tvaru bradavky a je relativně tenké, za chvíli o kloboučcích ani nevíte. Jediné na co bych ráda upozornila, že na začátku používání některé maminky uvádějí mírné štípání či mravenčení, které je způsobeno tím jak pokožka přijde do styku s kationty stříbra v kombinaci s mateřským mlékem. Je to jakýsi dezinfekční efekt, který za chvilku přejde. Při dlouhodobějším používání již žádné štípání cítit není, protože pokožka už je více zahojená.

 

6. Je možné je mýt v myčce na nádobí?

Ne, není to možné. Mohly by se poškodit, stačí vyčistit jedlou sodou.

 

7.  Je možné Silverette® dezinfikovat?

Ne, dezinfekční prostředek by mohl poškodit stříbro. 

 

8.  Existuje více velikostí Silverette®?

Ano, jsou nyní dostupné ve dvou velikostech v původní velikosti a v XL velikosti. Liší se jak šířkou pro bradavku, tak větším kloboučkem pro dvorec. Na úvodní stránce webu naleznete srovnávací tabulku. Tvar kloboučku byl vytvořen během letitého vývoje a výzkumu tak, aby byl kulatý vrchol kloboučku pohodlný pro všechny bradavky. SILVERETTE® je jedinou společností, která má patent na jejich tvar.

 

9.  Mohou být Silverette® používány preventivně?

Ano, doporučujeme je používat preventivně nejlépe již v porodnici.

 

10.  Mohou se Silverette® kombinovat s jinými metodami léčby?

Ne, kombinování není vhodné. Bradavka by měla být čistá, beze zbytků krémů a mastí, aby se stříbro dostalo k pokožce. Pokud přecházíte na stříbrné kloboučky z jiné metody léčby, dodržujte rozestup 24 hodin od použití předchozího přípravku.

 

11. Co znamená "Stříbro 925"?

Znamená to, že obsah čistého stříbra je 92,5% , zbývajících 7,5% je z mědi. Tento poměr byl výrobcem stanoven jako nejvyšší možný z hlediska obsahu stříbra, tak aby se zachovala funkce stříbra a zároveň nejoptimálnější pro udržení správného tvaru Silverette® Léčivých kloboučků. Tato ryzost je nejpoužívanější v České Republice hlavně při výrobě šperků. Neobsahují nikl.

 

12. Jak jsem se o nich dozvěděla a jakou mám s nimi vlastní zkušenost?

Zkušenost se Silverette® kloboučky mám jednoznačně pozitivní, používala jsem je u dvou dětí. Dozvěděla jsem se o nich druhý den po porodu mého druhého syna v nemocnici ve Švýcarsku, kde mi je nabídla laktační poradkyně. Zmiňovala jsem se jí, že už mi opět červenají a bolí bradavky z častého přikládání miminka. S prvním dítětem jsem se dost natrápila, mám citlivou kůži. Nejdříve jsem trochu váhala, ale pak jsem je místo mazání mastmi zkusila přiložit a ono to fungovalo. Měla jsem je půjčené jen přes noc a přikládala je mezi kojeními, druhý den jsem měla bradavky jako nové. Byla jsem tak nadšená, že jsem hned požádala manžela, aby mi je v Ženevě koupil. Vždy když jsem cítila nepohodu bradavek, svědění, začervenání nebo napětí, hned jsem je použila a už jsem je nikdy neměla rozpraskané. Silverette®byly i takovou mojí psychickou záchranou v době spurtů miminka, protože jsem věděla, že se nemám čeho bát i když budu hodně často kojit a budu mít pak citlivější bradavky, protože vím čím je zachráním.