Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Milé maminky, Silverette kloboučky ve standardní velikosti budou naskladněny začátkem týdne od 25.1.2021.

 

Obvyklá rychlost doručení od podání zásilky přepravci:

  • PPL druhý den od odeslání
  • Pro platbu (v období pandemie) prosím využijte přednostně bankovní převod, nebo kartu
  • Osobní odběr uveďte v objednávce, vyzvednutí dle telefonické domluvy .NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 1 290,00 Kč (48,50 EUR)
skladem

ČLÁNKY » Zkušenost maminky z Brna
Zkušenost maminky z Brna

Má zkušenost se stříbrnými kloboučky

Na začátku je neplánovaný porod císařským řezem a konstatování: "Vy nevíte, že máte plochý bradavky? Tak s tím kojit nebudete," kterým mě zpraží jedna ze sester při druhém pokusu o přiložení asi dvě hodiny po tom, co se proberu z narkózy. I tak se kojení naprosto přirozeně rozjíždí (škoda, že tu sestru už nepotkám!:-) ). Nicméně už z porodnice odcházím s drobnou ragádou. Ale technika kojení je prý dobrá, tak ať si to mažu Purelanem nebo Bepanthenem a prsa si zvyknou a bude to dobrý.

Doma se během týdne ragáda zvětší a kojení bolí jako čert, tak začínám prso šetřit – odsávám z něj elektrickou odsávačkou a kojím hlavně z druhého. A jak se namáhá to druhé, tak je brzo ragáda i na něm. To už zběsile brouzdám po internetu a zjišťuju, co s tím, pořád dokola řeším jen a jen kojení. Díky bohu malý prospívá a mléko teče.

Pediatrička mi napíše antibiotickou mast, která má fungovat podobně jako nedostupný Framykoin. Mast nepomáhá a ještě se musí pečlivě smývat, ostatně skoro jako všechny masti, co zkouším. Pak si zvu domů laktační poradkyni, která mě učí asymetrické přisátí – že to nejméně bolí a tak. Něco na tom určitě je, ale výsledek v mém případě – ragády se ještě zhoršují, přestože techniku kojení piluju, seč můžu. A nepomáhá ani její tzv. univerzální mast (s kortikoidy, antibiotikem a antimykotikem). To už je mi celkem zle z toho, co všechno si na ta prsa mažu, navíc o nějakém zlepšení si můžu nechat jen zdát.

Ve čtyřech týdnech, kdy už mě bolí i odsávání, nasadím při jednom ranním kojení silikonový klobouček. Bolest je podstatně menší, jásám. Tak přežívám cca další dva týdny. Kojit se dá, ale ragády se nehojí, občas krvácí, a to už jsem fakt na dně. Pak náhodou při dalším zoufalém pátrání po internetu narazím na stříbrné kloboučky Silverette, čtu recenze ze zahraničí, jelikož v českých diskuzích na téma ragád jsem na zmínku o nich nenarazila. Objednávám, nasazuju mezi každým kojením a... přichází ohromná úleva, na těle i na duchu. Něco se konečně děje!

Po dvou týdnech je bolest minimální a ragády poloviční, zase si kojení užívám. A to platí do teď, malý má pět měsíců, ragády už jsou dávno zahojené, prospívá parádně a pořád plně kojíme. Takže, díky stříbro!

Mám-li to shrnout – před léčbou stříbrnými kloboučky Silverette tvořila třetinu každé bradavky otevřená rána. Kloboučky fungovaly skvěle a den ode dne to opravdu bylo lepší a lepší. Celkově trvalo hojení asi pět týdnů, s tím, že jsem kojila přes silikonové kloboučky, což možná hojení brzdilo. Taky jsem nebyla moc důsledná, pokud jde o větrání po dvou hodinách, v noci jsem měla kloboučky někdy i šest hodin v kuse. Trochu jsem se bála, aby se kloboučky nějak neponičily, ten plíšek je celkem tenký a jednou v noci se mi jeden trochu prohnul, ale jinak nemám, co bych vytkla. Jednoznačně doporučuji!